7 نکته برندینگ بصری برای کارآفرینان مد

7 نکته برندینگ بصری برای کارآفرینان مد

7 نکته برندینگ بصری برای کارآفرینان مد

در این مطلب کلیدواژه هایی که بارها در مشاوره های برندسازی از زبان من شنیدید را در کنار هم جمع کردم، پس بیایید مرورشان کنیم؛
شما بیزینس فشن خود را راه اندازی کرده اید، اما برای برندسازی بصری (visual branding) به کمک نیاز دارید. به همین دلیل من میخواهم به شما کمک کنم. من می خواهیم که شما دیده شوید، اما بیشتر دوست دارم مشتریان مناسب با خط فکری برندتان شما را ببینند. حتی بیشتر از آن میخواهیم کاری کنیم تا آنقدر آن را دوست داشته باشند که شما را به همه ترجیج دهند!

 

« مشتریان مد چاره ایی ندارند، جز اینکه یک قصه گو را به عنوان راوی احساس خود انتخاب کنند، که صدایی بلند تر و شفاف تر و بی پروا تر داشته باشد و بگوید هر آنچه آنها نمیتوانند بگویند»

در ادامه به چند نکته مهم برای موفقیت در تصویر سازی برند های مد اشاره میکنیم:

 1. طوفان فکری

مدتی فکر کنید و فکر کنید؛ خلاقیت را از فکرتان به دستانتان هدایت کنید زمان طراحی یک تابلو نقاشی است. با پاسخ دادن به این سوالات این تصویر را توسعه دهید، همه چی از همینجا شروع میشود:

 • چرا سعی می کنید مردم را به خط فکری (مد) خود جذب کنید؟
 • چه چیزی خط مد شما را از دیگران متمایز می کند؟
 • شخصیت خود شما در چه نقاطی با خط مد شما مطابقت دارد؟

پاسخ این سوالات تکلیف شما و ذینفعان شما را مشخص میکند. به نوعی، این تصویرسازی هدف کلی شما را مجسم میکند. پیدا کردن آن تصویر کلی ممکن است نیاز به تفکر جدی داشته باشد. تا زمانی که آن را بدست نیاوردید تسلیم نشوید!

اشکالی ندارد که در مرحله طوفان فکری وقت بگذارید. اگر چیزی که خلق می کنید معنی داشته باشد، در نهایت برند شما بسیار قوی تر خواهد شد. وقتی دقیقاً بدانید که می‌خواهید چه بگویید، بقیه مسیر برندسازی همانند یک پازل در جای درست خود قرار می‌گیرد.

 1. مخاطبان خود را بشناسید

قرار است به چه اشخاصی برسی ؟ چه کسی محصولات مد شما را می خرد و می پوشد؟ این افراد خوش شانس مخاطب هدف شما هستند.

حالا وقت آن است که در نظر بگیرید چه چیزی برای مخاطبان شما جذاب است.

آیا آنها نوجوانانی هستند که می خواهند با سبک شخصی خود بدرخشند؟ آیا آنها مردان شاغل، بزرگسالان ورزشکار، زنان مسن مرفه هستند؟

پاسخ خود را یادداشت کنید زیرا این برای برندسازی محصول شما بسیار مهم است!

وقتی می دانید مخاطبان شما چه کسانی هستند، میتوانید به سبک زندگی و فکری آنها نزدیک شوید.

آنها اصولاً با چه نوع مشکلاتی روبرو هستند و شما چگونه می توانید با خط فکری خود به آنها کمک کنید؟ آیا آنها باید در تمام طول روز حرفه ای به نظر برسند؟ و آیا لباس شما به آنها کمک می کند راحت باشند؟ یا آن ها را همانند یک الماس در میهمانی برجسته میکند؟ دائماً نظرات دیگران را جویا شوید. اکثر مردم دوست دارند نظرات خود را به اشتراک بگذارند! (بهانه تعامل را جور کنید)

 1. داستان بگویید، بیشتر داستان های تصویری

مد بسیار شخصی است. داستانی را بیان می کند.

 • دختری با موی آبی و شلوار جین آبی کهنه.
 • آقایی مسن‌ با یک ژاکت بافتنی، یک کلاه تخت و یک شالگردن گرم.
 • زنی با اعتماد به نفس با لباس مجلسی مشکی پولک دار و کفش های پاشنه بلند و بند دار.
 • پسری جوان، عاشق تکنولوژی با استایل متفکران سیلیکون ولی
 • جوانی عاشق ورزش با چند موفقیت محلی و یک استعداد درخشان اما با محدودیت های فرهنگی

وقتی این افراد را می بینید، بلافاصله شروع به تصویرسازی زندگی و موقعیت آنها می کنید. مد احساسات آنها را فرا می خواند.

وقتی محصولی را به مردم پیشنهاد می‌دهید، در واقع به آنها می‌گویید: “شما باید اینطور به نظر برسید، اینگونه احساس کنید، اینطور باشید.”

بنابراین. آنچه را که از مشتری تجسم میکند را در قالب داستان روایت کنید و در بین پیام برند خود را نیز بگنجانید

 1. سبک خود را انتخاب کنید

آیا برای شروع کار فیزیکی برندسازی خود آماده هستید؟ شما یک طراح هستید، بنابراین از مهارت های خود برای بی نقص جلوه دادن برند خود استفاده کنید.

یک پالت رنگ را با دقت انتخاب کنید. ترکیب رنگی که استفاده می‌کنید، اولین و حسی ترین تصویر فوری برند و شخصیت شما خواهد بود، و بله کلیدواژه همیشگی، «اولین برداشت در صنعت مد مهم است.»

از آنجایی که همواره از مود بورد برای ساختار کالکشن های خود  استفاده میکنید پس با آن غریبه نیستید حالا از آن برای سبک کلی خود استفاده کنید فهرستی از صفت هایی تهیه کنید که حالتی را که می خواهید بیان کنید را توصیف می کند.

پینترست را بگردید (اگر من هم نمیگفتم به هر حال این کار را انجام میدادید) تا ایده های طراحی را پیدا کنید که با شما همراه است. ایده های خود را جمع آوری کنید، ظاهری منسجم ایجاد کنید و الهام بگیرید!

بعد به سراغ کلماتی بروید که استایل شما را توصیف می کند، آنها را فهرست کنید.

آیا برند شما تداعی استایل رترو یا هیپ است؟ شاید کلاسیک و تایملس (همیشه مد) ؟ شاید هم سبک محلی هستید و در طبقه صنایع دستی قرار میگیرید: منحصر به فرد، ساده، بومی، معاصر  یا ترکیبی از سُنت و گرافیک/ چاپ های مدرن یا طراحی های نوآورانه. مینیمالیست چطور؟ بوهو؟ خیابانی؟ ورزشی؟ میهمانی؟ و …

حالا نمونه هایی از لوگوهایی را که سبک شما را کار میکنند پیدا کنید و آنها را بررسی کنید. آنها چگونه به اثر کلی خود دست یافتند؟ چگونه می توانید از همان ها ایده بگیرید؟

 1. ثابت قدم باشید

داشتن راه های بسیار زیاد برای دستیابی به مخاطبان هدف، هم یک هدیه و هم یک چالش است. شما فرصت های زیادی برای تبلیغات و دیده شدن برند خود دارید. این همچنین به این معنی است که کار شما سخت تر است چون انتشار پیام های یکپارچه آن هم در کانال های مختلف با الگوریتم متفاوت برای ساخت یک تصویر یکپارچه کار ساده ایی نیست.

ثابت قدم باشید تا وقتی کسی شما را در اینستاگرام می بیند، و روز بعد شما را در فروشگاه می بیند، با خودش فکر می کند: “اره، این همان لباسی بود که در انستاگرام دیدم و از آن خوشم آمد.” می خواهید مردم شما را به خوبی به یاد آورند. به این ایجاد وفاداری به برند می گویند.

چگونه می خواهید این کار را انجام دهید؟ پیشنهاد می کنم ساده سازی کنید. با طراحی کردن یک ظاهر عالی هویت بصری خود و سپس ایجاد تغییرات کوچک در آن برای هر نقطه تماس ، کار را هم برای خود آسان تر کنید و هم دنبال کنندگان خود (ساده بودن از پیچیده بودن سخت تر است)

کجا از برندسازی بصری خود استفاده خواهید کرد؟ همه جا، از جمله:

وبسایت شما

رسانه های اجتماعی

فروشگاه

تبلیغات

دعوت نامه ها

لیبل لباس ها، اتیکت ها

رسیدها

بَگ ها

و …

 1. بازخورد قابل اعتماد دریافت کنید

وقتی چیزی برای نشان دادن دارید، آن را روی افرادی که به آنها اعتماد دارید آزمایش کنید. یک نسخه آزمایشی از وب سایت خود تهیه کنید و آن را برای افراد مختلفی که بخشی از مخاطبان ایده آل شما هستند ارسال کنید. بازخورد صادقانه آنها را در مورد احساس و برداشت اولیه آنها دریافت کنید.

همچنین ممکن است بخواهید ایده های خود را با مشاور برند خود به اشتراک بگذارید تا ببینید نظر او چیست.

به یاد داشته باشید که نظرات متفاوتی دریافت خواهید کرد. به دنبال الگوهایی از بازخورد باشید، آنها را طبقه بندی کنید بر اساس تخصص افراد و نه نزدیکی آنها به شما مثلا یک نظر منفی خواهر بزرگترتان نباید باعث شود که همه چیز را از اول شروع کنید.

 1. همان فرد خلاقی باشید که دوست دارید باشید!

شما کارآفرین مد هستید چون این کاری است که دوست دارید انجام دهید، اگر این درست است!! پس آن را انجام دهید! خلاق بودن. یعنی شخصیت عجیب و غریب خود را نشان دهید. اصیل و پر از جرقه باشید. بگذارید این چالش برندسازی بصری راهی جدید برای توانمندسازی خود و دیگران باشد.

وقتی همه چیز جمع شود و مردم به شما و کارتان توجه کنند، احساس شگفت انگیزی خواهید داشت. بله، کار زیادی می خواهد. بله، ممکن است خسته کننده و ترسناک باشد. اما ادامه بده! ارزشش را خواهد داشت.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید