نکات مهم برای راه اندازی کسب و کار مد و لباس

نکات مهم برای راه اندازی کسب و کار مد و لباس

ورود به صنعت نیاز به آموزش دارد، بخشی از آن مفهومی و بیشترعملی و کارآموزی است اما در این مسیر میبایست انعطاف پذیر باشید به معنی همسو شدن با شرایط روز و نیازهای بازار (شنونده خوبی باشید). به تاریخ مد، سبک ها، طراحان برجسته احترام بگذارید زندگیشان را بخوانید، تجربیاتشان را بشنوید اما فراموش نکنید هیچ چیز و هیچ فردی کامل نیست و دارای اشتباهاتی است پس سعی کنید الویت را شناخت خودتان بگذارید اگر ندانیم کجا هستیم و چه ظرفیتی داریم نمیتوانیم نقشه سفر خوبی برای رسیدن به مقصد داشته باشیم (در سفر زندگی راهنمای اول خداوند و راهنمای دوم خودمان هستیم مابقی همه همسفر هستند) به نقطه ایی که اکنون در آن ایستاده اید شک نکنید اینجا همان جایی است که باید باشید، ادامه مسیر مهم است.

در ادامه با ما همراه باشید تا 8 توصیه مهم را از زبان طراحان نابغه صنعت مد بخوانیم؛

“صنعت خود را بشناسید! مشاغل در صنعت مد بسیار زیاد و متنوع هستند، بنابراین به دقت فکر کنید که به کدام بخش خاص از صنعت علاقه دارید و کاملاً در آن غوطه ور شوید. همه چیز را در مورد فرصت های مختلف موجود بیاموزید و تجربه عملی کسب کنید. در طول زندگی حرفه‌ای‌ام، از شیفت کاری در انبار گرفته تا کار در مغازه‌ها، همه چیز را انجام داده‌ام، همه این تجربیات بسیار مهم هستند.”

Paul Smith

Sir Paul Brierley Smith CH CBE RDI (born 5 July 1946) is a British fashion designer. His reputation is founded on his designs for men’s clothing, but his business has expanded into other areas as well. Smith was made a Royal Designer for Industry in 1991

«هرگز سازش نکن»، که فکر می‌کنم بسیار خوب است، زیرا گاهی اوقات وقتی درگیر مد هستید، نظرات زیادی در این فرآیند از دیگران میشنوید، اگر خوب آموختید با نظر دیگران سازش نکنید چون در نهایت شما بازنده هستید.

Jonathan Anderson

Jonathan Anderson is a fashion designer and the founder of JW Anderson. Anderson is known for his eponymous label and having served as the creative director of Spanish luxury house, LOEWE.

“این فقط در مورد صنعت مد نیست. اجتماعی بودن و شبکه داشتن کاملاً حیاتی است، زیرا باید نام خود را در آنجا مطرح کنید.”

Stephen Jones

Stephen Jones OBE (born 1957) is a leading British milliner based in London, who is considered one of the world’s most radical and important milliners of the late 20th and early 21st centuries.

“امضای خود را تعریف کنید” امضای سبک ایجاد کنید که قابل تشخیص باشد، اما در عین حال با نقاط قوت شما به عنوان یک طراح همخوانی داشته باشد. ایجاد واژگانی که عمیقاً در سراسر برند وجود داشته باشد، مهم است.”

Peter Pilotto

Peter Pilotto and Christopher De Vos are the design team behind namesake label Peter Pilotto. Launched in 2007, the duo’s first collection of digital printed designs proved an instant hit, winning the designers instant acclaim and securing their first buyers.

“مد یک صنعت اشباع شده نیست. طراحان با استعداد زیادی وجود دارند که کارهای شگفت انگیزی انجام می دهند. این هنوز برای من یک معماست که چرا برخی برندها یا طراحان برند خود را نمیسازند. هیچ قانون طلایی وجود ندارد، کلید موفقیت صداقت است. شما باید به خود و دیگران وفادار بمانید. استقامت داشته باشید در چیزی که به آن اعتقاد دارید.”

Glenn Martens

Y/Project’s co-founder and CEO, Glenn Martens, has an MBA from Harvard. It has more than 150 stockists worldwide

“یک شریک جرم (وفادار) پیدا کنید – به تنهایی شروع نکنید. شما در جنایت به شریکی نیاز دارید: کسی که همان خون، عرق و اشک شما را سرمایه گذاری کند؛ تابلویی برای ایده ها؛ کسی که به طور ضمنی می توانید به او اعتماد کنید. این چیزی فراتر از یک کارمند ساده است. آنها باید یک شریک باشند، خواه یک طراح مشترک باشد یا کسی که به جنبه دیگری از تجارت نگاه می کند. نه اینکه بدون آن غیرممکن است، اما در معرض خطر خستگی و حتی تنهایی هستید.”

Nicholas Kirkwood

Luxury shoe designer Nicholas Kirkwood is renowned for his sculpted, architectural shoe designs and catwalk collaborations with emerging labels like Rodarte, Erdem, Roksanda and Peter Pilotto.

“صبور باشید” – من فکر می کنم یک درس مهم صبر و درک این است که رشد با سرعت کمتر خوب است – نه اینکه خیلی سریع بزرگ شوید. می‌توانید نحوه طراحی تا فروخته شدن کاری را که انجام می‌دهید کنترل کنید. درک این موضوع که رشد کنترل شده چیز خوبی است، بسیار مهم است.

Erdem Moralioglu

ERDEM is an independent house of bold fashion for women and men, based in London. Founded in 2005 by designer Erdem Moralioglu MBE, the brand has forged its own path within the industry. Poetic and rigorous, ageless and timeless, powerful and versatile, Erdem’s world is an intriguing interplay of strength and beauty.

“با خودتان صادق باشید” – چیزی نباشید که نیستید. اگر نمی خواهید آن طراح بزرگ شوید، کار دیگری انجام دهید. رویاپردازی اشکالی ندارد، اما متوجه شوید که در چه چیزی مهارت دارید و واقعاً تمرکز کنید. همانطور که لوئیز ویلسون گفت، همیشه کسی بهتر از شما وجود دارد. این فقط طبیعت انسان است. پس واقعاً با آنچه دارید کار کنید و در آنچه در آن مهارت دارید پیروز شوید، اما سعی نکنید همه چیز را انجام دهید زیرا می سوزید.

Christopher Kane

Christopher John Kane (born 26 July 1982) is a Scottish fashion designer based in London

“صنعت خود را بشناسید! مشاغل در صنعت مد بسیار زیاد و متنوع هستند، بنابراین به دقت فکر کنید که به کدام بخش خاص از صنعت علاقه دارید و کاملاً در آن غوطه ور شوید. همه چیز را در مورد فرصت های مختلف موجود بیاموزید و تجربه عملی کسب کنید. در طول زندگی حرفه‌ای‌ام، از شیفت کاری در انبار گرفته تا کار در مغازه‌ها، همه چیز را انجام داده‌ام، همه این تجربیات بسیار مهم هستند.»

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید