اطلاعات محصول در دیجیتال فشن ریتیل پادشاه است

اطلاعات محصول در دیجیتال فشن ریتیل پادشاه است

اطلاعات محصول در دیجیتال فشن ریتیل پادشاه است

شاید تعجب کنید اگر بشنوید اهمیت تجربه مشتری قبل از خرید، از هنگام خرید و بعد از خرید درجه اهمیت بالاتری دارد. اگر در نظر بگیریم که %34 خرده فروشان مرحله پیش خرید را مهمترین بخش تجربه خرید مشتری می دانند آن را باید در اطلاعات محصول جستجو کنیم. این جایی است که می توانید نقطه طلایی سفر مشتری باشد . اما چرا اینقدر مهم است؟ بیایید برخی از دلایل مهم آن را ببینیم.

اطلاعات محصول در دیجیتال فشن ریتیل پادشاه است

به وضوح بر تجربه مشتری تأثیر می گذارد

توضیحات محصول باید به هر شکلی ابهام یا سؤالی که ممکن است مشتریان بالقوه شما داشته باشند را پاسخ دهد. ارائه نکردن تمام اطلاعات مرتبط می تواند مخاطره آمیز باشد، زیرا امروزه مشتریان بستر دیجیتال را اسکن می کنند تا آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند. و 94٪ از آنها وقتی نمی توانند چیزی را که به دنبالش هستند پیدا کنند، آن را رها میکنند و به خود فرصت جستجو بیشتر میدهند و معلوم نیست مراجعه بعدی برند شما باشد.
نبود اطلاعات کافی سفر مشتری را ناقص میکند و خریداران را از تکمیل خرید باز می دارد. بنابراین، برای اینکه مطمئن شوید آنها در مسیر خود باقی می مانند و در جای دیگری به دنبال آنچه می خواهند نمیگردند، باید مطمئن شوید که صفحات محصول شما به درستی با تمام جزئیات محصول مورد نیاز تکمیل شده است.

محصولات را قابل کشف می کند و سئو را افزایش می دهد

همانطور که گفتیم مشتریان وب را اسکن می کنند از طرفی گوگل هم به آنها فرصت مقایسه میدهد و محصولات را بر اساس مجهزترین اطلاعات رتبه بندی میکند.
به دلیل شتاب گرفتن محتوای بصری، متن به نوعی نادیده گرفته میشود. با این حال، افزودن توضیحات عنوان، دسته‌بندی‌های مناسب و ویژگی‌های مرتبط به محصول شما ضروری است تا مشتریان خود را از جستجوی Google یا نوار جستجوی وب‌سایت به صفحه خرید برسانند.
چرا؟ از آنجا که محتوای متنی باعث می‌شود محصول شما به راحتی کشف شود.
علاوه بر این، خرده اطلاعات انبوه برند به موتورهای جستجو کمک می کند تا تصویر بهتری از آنچه شما به عنوان یک ریتیلر در آن صفحه خاص ارائه می دهید، داشته باشند. در عین حال افزودن فیلترها و دسته بندی محصولات را آسان تر می کند.
در غیر این صورت محصولات شما در جنگل اینترنت گم می شوند.
اما تولید محتوای جامع برای تک تک محصولات نیازمند تلاش زیادی از سوی فشن ریتیلرها است. به همین دلیل است که ما شاهد ظهور راه‌حل‌هایی بوده‌ایم که از هوش مصنوعی برای اختصاص خودکار ویژگی‌ها به محصولات بر اساس تصاویر استفاده می‌کنند. هدف این است که کار تکمیل اطلاعات محصول را آسانتر و سریعتر کنید و موقعیت (ارگانیک) محصولات را به صورت آنلاین افزایش دهید.

باعث افزایش فروش می شود

همانطور که قبلاً دیدیم، صفحه محصول شما کلید خرید است. این به عنوان فروشنده ای عمل می کند که همیشه در آنجا حضور دارد تا به مشتریان شما اطلاعات ارائه دهد. بنابراین هرگونه اطلاعات مخرب یا گمراه کننده (از سمت رقبا) تاثیر منفی بر فروش شما نخواهد داشت. در واقع، 98 درصد از مشتریان به دلیل اطلاعات نادرست، خرید خود را رها کرده اند. این موضوع منجر به زیان بیش از 3.1 تریلیون دلاری بیزینس فشن ها تنها در ایالات متحده در سال 2020 شده است.
هنگامی که محتوای مناسبی داشته باشید، به هزاران مشتری کمک می کند تا محصولات شما را بهتر بشناسند و آنچه را که به دنبال آن بودند بیابند. این زمانی است که آنها را به ادامه سفر و خرید ارگانیک متقاعد می کند.

اطلاعات محصول در دیجیتال فشن ریتیل پادشاه است

به شما کمک می کند تا از طریق فروشندگان دیگر فروش بهتری داشته باشید

یک چالش برای فروشندگان دیجیتال این است که خریداران گاهی محصولی مشابه را از برندی دیگر پیدا کند و آن را بیشتر دوست دارند مهم است که به خاطر داشته باشید که تقریباً 9 نفرازهر 10 نفر خریدار وقتی شروع به جستجوی اطلاعات آنلاین محصول می کنند، کاملاً مطمئن نیستند که کدام برند را می خواهند انتخاب کنند. باید بدانیم نتیجه اول بودن جستجو لزوما خرید اول بودن نیست، این اطلاعات است که مشتری را بازمیگرداند به نقطه آغاز سفر.
هرچه اطلاعات محصول بهتر باشد، شانس شما برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری بیشتر است.

اطلاعات محصول در دیجیتال فشن ریتیل پادشاه است

اعتبار و تصویری ماندگار از برند را ایجاد می کند

جزئیات ناهماهنگ یا غلط املایی محصول می تواند به طرز وحشتناکی به تصویر برند شما آسیب برساند. اول از همه، زبان و لحنی که در وب سایت خود یا برای ارائه محصولات در هر کانال آنلاینی استفاده می کنید بخشی از هویت شماست، آن را یکپارچه کنید این کار کمک میکند تا از رقبا متمایز شوید و تصویر برند خود را تقویت کنید.
ثابت بودن در نگارش، ویراستاری و اصطلاحاتی که برای دسته‌ها، محصولات و بلاگ محصولات استفاده می‌کنید، همراه با پرهیز از غلط املایی، تایپی و اشتباهات دستوری باشد. فرض کنید به دنبال محصولی هستید و آن را پیدا می کنید اما وب سایت پر از اشتباهات املایی است، اینجا همان نقطه ایی است که سفر مشتری متوقف میشود. نتیجه؟ شما اعتماد مشتریان و بازدیدکنندگان وب سایت را نسبت به برند خود کاهش دادید.

 

اطلاعات محصول در خرده فروش مد چه در فضای آنلاین و چه حضوری سفر مشتری را تکمیل میکند و تجربه خوشایندی را رقم میزند، در مدل های نوین بیزینس فشن هر امکانی که نرخ تبدیل مشتری به خریدار را افزایش دهد مورد توجه مدیران است. دغدغه های جمع آوری و تحلیل اطلاعات توسط رقبا به واسطه سرعت اطلاعات، تعریف سطح دسترسی، احراز هویت و تکنیک های سلسله مراتبی PIM نیز کمرنگ تر میشوند، هرچند تجارت مبتنی بر داده و تکنولوژی ها نقاط کوری هم دارد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید